Передмова

Передмова

Передмова

 

 

 

При вивченні правових дисциплін особливо важливо, щоб студенти навчилися працювати з нормативним матеріалом, навчилися ставитися з повагою до букви та духу закону, і вміли самостійно тлумачити викладене у законі. Тому в підручнику по мірі можливості проводиться чітке розмежування між положеннями законодавства, матеріалами практики, положеннями правової доктрини та поглядами автора на тлумачення спірних правових положень. Значні за обсягом цитати законодавства, а також визначення інших авторів виділені курсивом і взяті у лапки. Читач має змогу ознайомитися з точним формулюванням закону, думками різних науковців і зробити власні висновки, які можуть і не співпасти з думкою автора.

У виданні наведені ілюстрації та зразки документів, що покликані ілюструвати викладені теоретичні положення, положення законодавчих актів. Автор свідомий того, що більшість із них незручно або навіть неможливо читати у тому форматі, в якому вони надруковані у книзі, тому розмістив цифрові копії таких матеріалів у форматі, зручному для читання, на сайті www.amm.org.ua. Там же автор розмістив деякі зі своїх публікацій в електронному вигляді. Спільні публікації з іншими авторами наведені з їх дозволу.

 

Необхідність уточнення текстів нормативно-правових актів. Автор доклав усіх зусиль, щоб використати нормативно-правові акти у чинному стані, проте свідомий того, що повністю уникнути помилок і неточностей, повязаних із швидкими змінами у законодавстві, навряд чи було можливим.

Особливо великою є загроза втрати актуальності нормативно-правових актів у випадку із т.зв. «нормативними документами» (див. п.7.2. теми «Земельне право як галузь права») ДБН, ГОСТами, СНиПами тощо. Відстежувати зміни та скасування таких документів надзвичайно важко. Просимо читачів з розумінням поставитися до даної проблеми і у випадку, коли використання чинної редакції має принципове значення, перевіряти чинність таких документів в органах видавців документів або спеціалізованих бібліотеках чи базах даних.

 

Подяки. Автор висловлює глибоку вдячність за допомогу у підготовці курсу, надані поради, зауваження та матеріали Т.Б. Вавринчуку, А.В. Гнатенку, М.Б. Гусаку, С.В. Гриньку, В.І. Данішевській, О.В. Зайчуку, О.І. Заєць, А.Г. Кальніченко, В.М. Кузьмичу, Ю.А. Кулішу, В.А. Максименку, М.І. Максименку, Н.Р. Малишевій, Р.І. Марусенку, М.Д. Миколюку, О.М. Мірошниченко, Ю.Ю. Попову, П.В. Пушкару, А.І. Ріпенку, Н.В. Семененко, Т.О. Третяку, А.Д. Юрченку.

 

При підготовці посібника використовувалася правова база даних «Право» ІАЦ «БІТ» (http://www.legal.com.ua).

 

Автор буде вдячним за будь-які зауваження та пропозиції щодо вдосконалення форми та змісту даного видання.

 

З повагою,

 

Мірошниченко А.М.,

д.ю.н., проф., зав. кафедри

земельного та аграрного права

юридичного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.law.univ.kiev.ua

www.amm.org.ua